Özel Formalar

 

2003-2004 sezon içi giyilen forma daha sonra UEFA Kupası ve Süper Kupa anısına bu kupaların görsellerinin göğüste yer alan Galatasaray logosu her iki yanına dikilmesiyle oluşturulan hatıra forması. Diğer anı formalarından farkı, sezon içerisinde giyilen bir formanın üzerine ekleme yapılarak oluşturulması. 


Yeni stadımızın açılışı için 15 Ocak 2011 tarihinde Ajax takımı ile özel bir karşılaşma yaptık. Bu karşılaşmada ilk defa kullanılan çubuklu formamız sezonun geri kalanında da çokca tercih edildi. Sadece o güne özel olarak sağ göğüs kısmında ilk gün anısına maç logosu bulunuyor. Bu forma sadece gsstore.com adresi üzerinden 250 adet olarak satışa çıkarıldı ve yarım saatten kısa bir sürede tükendi. Bu formanın bir diğer anısı ise Ali Sami Yen stadında Galatasaray'ın oynadığı ilk maçta giydiği formanın güncel bir yorumlaması şeklinde. Aynı şekilde Ali Sami Yen stadyumunda oynanan son resmi maç olan Beypazarı Şekerspor maçında da bu formalar giyildi. Göğüs tarafında stad açılışına ithafen bulunan logonun yanı sıra etek kısmında da Ali Sami Yen stadyumu logosu bulunuyor.

Not: Ajax maçında giyilen formalar daha sonra kulüp tarafından Galatasaray Müzesinde muhafaza edilmek üzere futbolculardan alınmış.


 


Hiç yorum yok: