Altyapı Formaları (4)

Galatasaray altyapı yaş gruplarında uzun zamandır Futbol A takımı formaları ile aynı ürünler kullanılıyor. Yine de zaman içerisinde nadir de olsa değişik formalar kullanılmış. Bu sayfada tasarım veya forma sponsoru farklılığı gibi detaylar ile A Takım formalarından ayrılan parçalar yer alıyor.


Piyasada taraftar forması adıyla satılan ve Futbol A takımımız tarafından hiç giyilmeyen forma alt yaş kategorilerinde ise maç forması olarak kullanılmış. O sezon kendi kategorisinde şampiyon olan takımdan Arda Turan, Mehmet Güven, Ferhat Öztorun gibi isimler ileride A takım rotasyonunda kendilerine şans buldular.


1998-99 sezonunda altyapı takımlarımız A takımımızın giydiği formaların göğüs reklamsız ve Türk Bayraksız formlarını kullanmışlar. Daha önceki senelerde de tercih edilen kaleci forması, bir sonraki sene A takıma yükselecek olan Kerem'in üzerinde. 
Not: Formaya logo sonradan ilave edilmiştir.

Galatasaray U18 Takımı

Galatasaray Basketbol takımlarında alt yaş grubu formaları da A takımlarınki ile aynı. Bu formayı altyapı klasmanına sokan tek detay sol göğüs üstünde yer alan "Basketbol Gençler Ligi" logosu.

 

2006-2007 Galatasaray paf takımı çoğu Galatasaraylı tarafından büyük beklentiler oluşturan oyunculardan kurulu bir takımdı. Kendi yaş kategorisinde 3 sene üst üste şampiyon olan takımdan Semih Kaya, Ferhat Öztorun, Efecan Karaca  gibi A milli takım seviyesine ulaşmış oyuncular yetişmişHiç yorum yok: