2001-2002Telsim ile forma göğüs reklamı anlaşmasının sonlanması ardından Fenerbahçe maçında kullanılan bu göğüs reklamı fikri bulunmuş. Bu formalarda tüm logo ve reklamlar forma üzerine lazer baskı tarzında olduğu için sonradan baskı değil. O nedenle telsim reklamının basılmadığı bir formatı yok. Daha sonradan yeni bir parti üretim ile aria logosu etrafındaki siyah çerçeveden kurtulmuşuz.

Formanın farklı kullanımları


Bu ürün esasında  bir forma değil. Yine bir telsimzede. Telsim ile reklam anlaşmasının feshedilmesinden sonra elde göğüs reklam baskısı olmayan forma bulunmadığı için antrenmanlarda kullanılan bir tişört forma olarak kullanılmış. 2001-02 sezonunda Diyarbakırspor'un sezon açılışı maçında tek maç için sırtlarına numara basılan bu formalar ile sahaya çıkılmış. Bu parça da o tek maç için hazırlanmış fakat maçta giyilmemiş. Aslında Telsim ile reklam anlaşmasının feshedilmesinden sonra 

Formanın farklı kullanımları


Formanın farklı kullanımları


Kırmızı formamız da bir çok varyasyon ile karşımıza çıkmış. Sezon boyunca 3 farklı göğüs reklamıyla kullanıldığı gibi reklamsız versiyonlarını da görmüşüz. Şort kullanımında siyah ve beyaz düz şortlar tercih edilmiş. Sırt numaralarında ise yukarıda görüldüğü gibi bir çok deneme yapılmış.


2001-2002 sezonun farklı forma fontlarının kullanımı beyaz formamızda da devam ediyor. Formanın reklamsız olan versiyonu Jardel'in de Galatasaray formasıyla son kez sahaya çıktığı bir hazırlık maçında Roma'ya karşı kullanılmış. Arşivdeki parça ise PAF takımımız tarafından giyilmiş ve 10 sırt numarasına sahip. O sezon PAF takımımızda 10 numarayı Sedat Debreli 11 defa, Iddi Salihu ise 10 defa ile en fazla giyen oyuncularımız. Yusuf Atay 6, Sinan Turan 2; Tufan Zahid Arslan, Ahmet Görkem Görk, Salim Kaya ve Sabri Sarıoğlu ise birer defa giymişler. Elimizde olan parça bu 8 oyuncudan birine ait fakat resim arşivlerinin yetersiz olmasından dolayı net bir bilgimiz yok.

Formanın farklı kullanımları
Hiç yorum yok: